Uusimmat julkaisut
Arkistot

2019 kurssikalenteri on julkaistu

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” hundred_percent_height_scroll=”no” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” status=”published” publish_date=”” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

Ensi kesänä PuulaGolfissa opettavat Akseli Alisalo ja vuoden tauon jälkeen jälleen myös Jouni Peltonen. Koko Kangasniemi Golfaa -kursseja vetävät seuran vapaaehtoiset. Green cardin voi edelleen suorittaa yhdessä päivässä ja kurssit pidetään pääsääntöisesti lauantaisin; heinäkuussa on myös pari keskiviikkokurssia. Seura tarjoaa jäsenilleen ennätysmäärän maksutonta lajiopetusta, ja niiden yhteydesssä on usein myös fysioterapeutin ohjaamat fysiikkatreenit. Lisätietoa green cardin suorittamisesta ja seuran tarjoamat opetukset löydät täältä sekä Koko Kangasniemi Golfaa -kursseista täältä.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]