Uusimmat julkaisut
Arkistot

Seuran mestaruudet 2019 ratkottu

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_text]

Senioreiden mestaruudet pelattiin kolmessa sarjassa N50 M50 ja M65. Lauantain aamu valkeni pilvipoutaisena kirkastuen päivän mittaan. Naistensarjan voitti Taina Vuojolahti 71 lyöntiä,  M50 sarjan Jarmo Lehtimäki 70 lyöntiä, M65:n Raimo Järvinen 65 lyöntiä.

Seuran mestaruus ratkaistiin kahden päivän (18 + 18 väylää) ilman tasoituksia. Sunnuntai valkeni heti aamusta aurinkoisena ja lämpimänä, mitä parhain päivä viettää ulkoilmassa. Naisten mestaruus meni Anni Laitiselle 185   ja miesten mestaruus Joonas Innaselle 166,   niin mestareilla kuin muillakin pelaajille riitti omia haasteita matkan varrella. Veera Manninenkin kilpaili ensimmäisen yksilökilpailunsa, hyvien kokemuksin saattelemana lupasi jatkossakin tulla kisoihin mukaan. Ja Juniorimme Juho Ylikauppila osallistui ensimmäiseen mestaruus kisaansa aikuisten sarjassa, saaden hyviä kokemuksia seuraavia vuosia ajatellen, painakaahan nämä tulevaisuusien nimet mieleenne. Ensi vuona he pesevät pian monta päänahkaa sarjassaan!!

Kiitokset kaikille osallistujille, kiertopalkinnot mahdollisesti vaihtavat taas omistajiaan ensi vuonna. (ehkä??)

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]