Uusimmat julkaisut
Arkistot

PuulaGolf ry:n puheenjohtajan tervehdys

Golfkausi 2021 on päässyt hyvään vauhtiin pelaamisen ja tapahtumien puolesta. Uusi puttigriini otettiin käyttöön toukokuun puolella ja viralliset avajaiset järjestetään ensi viikonloppuna. Puttigriini on nimensä mukaisesti pelkästään puttaukseen tarkoitettu ja muu lähipeliharjoittelu tuleekin tapahtua rangella. Toivotankin teidät innokkaasti testaamaan yhteistuumin syntynyttä jo kaivattuakin griiniä ykkösväylän matkan varrella.

Tulevalla pelikaudella kohtaamme uusia haasteita, koska osa yhteisömme vapaaehtoisista työntekijöistä niin Ry:n kuin Oy:n puolella vaihtuu. Yhteistyön ylläpito ja sen edelleen kehittäminen golfyhtiön ja seuran välillä on yksi suurista tavoitteistamme.

Nyt kutsunkin vanhojen tuttujen aktiivien joukkoon edelleen uutta voimaa rohkeasti mukaan. Jokaiselle löytyy varmasti mukavaa tekemistä seuramme eri toimikunnissa. Tervetuloa mukaan rentoon porukkaan!

Kentällä tavataan,
-Veijo-